Vyplatí se sázení?

18.02.2014 12:12

Autor: Martin Doležel

 

Jsem sázkař i hráč a tak si myslím, že mám co říct k tomuto nešvaru, k této zálibě, zlozvyku nebo jak to vlastně nazvat. Začínal jsem již kdysi dávno menšími sázkami především na fotbal, ve kterém jsem se nejlépe vyznal a věřil jsem svým tipům. Postupem času jsem své tipy na sportovní sázky rozšířil na jiná odvětví, kupříkladu tenis, basketbal a mnohá další. Osvojil jsem si jakousi opatrnou taktiku a vždy jsem měl založených několik tiketů po 5-10 sázkách, pochopitelně v kurzech pohybujících se v rozmezí 1,2-2. Nikterak jsem neriskoval a docela se mi to vyplácelo, i když zisky nebyly závratné.

Nutkání hráčů

A snad právě proto jsem měl nutkání, které zná každý hráč, nutkání sázet stále víc a zkoušet nové možnosti, kde se dá nějaká ta koruna rychle vyhrát. Ani nevím jak, ale dostal jsem se k návodu na ruletu, který zázračně fungoval, ovšem pouze v simulátoru. Jinak tomu pak bylo v reálné hře, kde jsem prošustroval dost dukátů a po jistém čase jsem s ruletou skoncoval a vrhnul jsem se střemhlav do jiného hazardu, kterým byl poker. Této kratochvíli jsem propadl opravdu nebývale a dodnes mě velmi baví, i když už se na ni raději dívám jen v televizi nebo si zahraju pro zábavu.

Casina lákají

Osobní zkušenost s kasínem byla jen otázkou času a věřte, že jsem ochutnal mnohé formy hazardu a sázení, počínaje automaty až po kostky. Nakonec jsem však poznal velmi trpký fakt, a sice že v konečném důsledku se moje finanční zásoby pomalu ale jistě ztenčují a pokud to tak půjde dál, skončím špatně. Závislost na hře mi nedovoluje přestat, ale hrozí úpadek. Co dělat?

Střízlivé sázení pro zábavu

Vrátil jsem se zpět k občasnému sportovnímu sázení na svůj milovaný fotbal či tenis a přivydělám si takto i několik tisíc měsíčně, když je mi více přáno. Výsledky jsou sice vrtkavé a štěstěna si příliš nevybírá, ovšem je to lepší než přicházet zbytečně o závratné sumy. Je matematicky dokázáno, že nikdo nemůže dlouhodobě vyhrávat nad casiny, ať již těmi sálovými nebo online.

Svoji hráčskou vášeň jsem tedy opětovně soustředil na svoje oblíbené sporty, o kterých si zjišťuji co nejvíce informací, jedině tak lze dokázat skutečně předpovídat některé nuance ovlivňující výsledek zápasu či jiného klání. Maximum informací je základ, který stírá faktor štěstí.