Vaření nás baví

06.09.2013 08:09
Autor: Martina Richterová

 

Vaření nás baví

Každý z nás má své hobby, činnost, kterou nade vše miluje a která ho především baví. Vaření patří mezi velmi oblíbený koníček mnohých z nás. Většina labužníků, kteří se vyžívají v dobrém jídle, zároveň dobře a s láskou vaří. Mýty o tom, že první místo v kuchyni zaujímají ženy, jsou už dávno pasé. V současné době vaří muži stejně rádi a často, jako ženy. O tom kdo z nich vaří lépe je jen těžko polemizovat, muži zkrátka vaří trochu jinak, nebojí se víc experimentovat a používat větší množství přísad. Dá se skoro říci, že mají větší fantazii než ženy, ale to také neplatí vždy. Jenže u mužů to bývá spíše opravdu jen koníček, kdežto u žen povinnost…

Vaříme, pečeme, smažíme….

Je tolik dobrých receptů, které jsou vyzkoušené, ale mnohdy je ještě větší zábava zkoušet vymýšlet nové a vařit po svém. Pokud rádi pečete, Vaše rodina to jistě ocení. Není nad výborný domácí koláč nebo dort, na rozdíl od kupovaných chutná opravdu božsky a navíc máte jistotu, že je vyroben jen z těch nejlepších surovin. Každý, koho vaření a pečení naplňuje, jistě rád sbírá další a další recepty a zkouší stále nové experimenty. V dnešní době máme velkou výhodu internetu, kde můžeme shánět a hledat recepty online, velmi snadno a rychle, není potřeba listovat v kuchařkách a složitě tak vyhledávat nebo si psát recepty na papír. Také dostupnost jednotlivých surovin je pro nás mnohem jednodušší, než to měli naši rodiče a prarodiče. Stačí zajít do supermarketu, kde je vše pod jednou střechou a máme vystaráno.

Vaří celá rodina

Je skvělé, že Vás vaření baví a uspokojuje, nicméně někdy z časových důvodů není možné strávit u plotny hodiny a hodiny, zapojte tak svou rodinu, aby Vám pomohla, alespoň nosit a krájet suroviny a oplachovat nádobí. Pokud váš drahý manžel namítne, že jste si to nádobí zašpinila sama, tak si ho také sama umyjte, počítejte do deseti a pak mu vysvětlete, že jste to uvařené jídlo sama nesnědla. Naštěstí existují myčky, spása pro každého, kdo vaří, neboť myčka je skutečným zázrakem moderní doby a opravdový pomocník k nezaplacení, zvládne dokonale schovat a později umýt jakkoliv zašpiněné nádobí a navíc bez řečí. Usnadněte si život moderně vybavenou kuchyní, ve které se budete cítit opravdu jako král nebo královna. 

 

Autor: Martina Richterová