Které zahraniční filmy nejvíce táhnou?

14.11.2013 12:43

Autor: Martin Doležel

 

Každý má svůj oblíbený žánr filmů. Dnes již je nabídka titulů tak obrovská a neomezená, že si vybere i fanoušek, který má poněkud podivné zaměření a sleduje filmy netradičního ražení. Někdo dokáže ocenit uměleckou hodnotu filmu, jiný zase spíše jeho scénickou propracovanost, která je dnes často základem velkých zisků filmových společností. To se pak na počítači vytvoří dechberoucí scény a samotný děj bývá upozaděn. Naštěstí se občas najdou i tituly, které si zachovají příběh a dokážou nás také nadchnout neuvěřitelnými akčními scénami. Díky stahování filmů zdarma na internetu si takové scény můžete vychutnat za pár korun a mít své vlastní kino přímo doma.

Německé a francouzské filmy

Byly časy, kdy jsme se u francouzských komedií opravdu nasmáli, vzpomenout můžu třeba legendárního Luise de Funese a jeho série Fantomas, nebo četnické příběhy ze slunné francouzské riviéry a Saint Tropez. Určitá exotika a také neuvěřitelně živé a legrační gestikulace postaršího francouzského komika nás nenechala klidnými. Dnes tomu tak bohužel již není a francouzské komedie se staly spíše bláznivou snůškou akce a ne právě propracovaného děje. Podobné je to bohužel i s německými filmy, i ty nepatří právě mezi mé oblíbené. Jsou příliš dramatické, někdy lehce patetické a německý humor je mnohdy až infantilní, což je také výrazný znak francouzské kinematografie. To pak ani stažené filmy zdarma nepotěší.

Americké filmy jsou jistotou

Stále vévodí filmy od amerických producentů, co si budeme povídat. Hollywood je skutečně továrnou na sny. I zde se samozřejmě najdou plevy, ovšem i béčkové americké filmy a seriály mají přece jenom jakéhosi ducha a smysl, na rozdíl od některých evropských postprodukcí. Ano, budete asi namítat, že je to také o financích, ale nemyslím si to. Podívejte se na některé německé velkofilmy, které se snaží kopírovat právě hollywoodský styl…no, moc se jim to nedaří. Ještě snad anglický filmový průmysl dokáže tomu americkému konkurovat, ale není se čemu divit, vždyť ti nejlepší američtí herci mají často právě anglický původ. Filmy ke stažení zdarma a legálně dnes nejsou ničím novým, tak to využijte a ušetřete rovněž peníze za tuto kratochvíli.

 

Autor: Martin Doležel