Rajské ostrovy

07.01.2014 09:27

Autor: Martin Doležel

 

Rajské ostrovy v Indickém oceánu vám nabídnou opravdu nevšední zážitky plné slunce, krásně modré vody a  neuvěřitelných přírodních scenérií. Vydejte se na dovolenou na Seychely, Mauritius nebo Maledivy. Zažijete zde spoustu dobrodružství, která kupříkladu v Chorvatsku nebo Bulharsku budete jen těžko hledat. Samozřejmě nic proti těmto zemím, které jsou také krásné, ale tohle je opravdová a ryzí exotika se vším všudy. Se svými bělostnými plážemi, milými domorodci a také spoustou voňavých nevšedností všude vůkol. Dávno tomu není tak, že by se jednalo o vytouženou dovolenou, o které budete bohužel celý život jen snít. Ceny jsou stále reálnější i pro běžnou českou rodinu.

Ostrov Mauritius a Blboun nejapný

Dovolená Mauricius je příležitostí k tomu, abyste poznali kus světa, ale také se seznámili s velice srdečnými lidmi, kterými místní obyvatelé bezesporu jsou. Mauricius se nachází poblíž také velmi známého ostrova, kterým je pohádkový Madagaskar se svými lemury. Na Mauriciu to však nejsou lemuři, ale blbouni, kteří ho proslavili. Blbnoun nejapný je vyhynulým ptákem, který se zde v relativně nedávných dobách vyskytoval, tedy než dorazili hamižní a hladoví lidé a totálně ho vybili. Po tomto sympatickém nelétavém opeřenci jsou zde pojmenovány mnohé obchody, bary, případně muzea.

Maledivy a Seychely

Maledivy a Seychely jsou opravdovým rájem na zemi. Přesvědčete se o tom sami, sedněte na letadlo a zamiřte do Indického oceánu. Zdejší moře je jako stvořené k potápění a jistě vám zachutnají místní pokrmy, na které často cestovní kanceláře ve svých prospektech a upoutávkách zapomínají. Dovolená Maledivy je vhodná pro zamilované páry, rodiny s dětmi, ale také zajisté pro seniory. Zvláště se zde vyřádí milovníci vodních sportů a zábavy ve všech podobách, pláže jsou hojně lemované bary, kluby a krámky se suvenýry, které jste dosud neviděli a rádi si je doma vystavíte jako nostalgickou vzpomínku na ty nejkrásnější prázdniny v edenu.