Profesionální chiptuning

11.02.2014 12:03

Autor: Martin Doležel

 

V současné době se většina řidičů spoléhá na úpravy motoru, které jsou na digitální bázi a jsou zde využívané nejrůznější přístroje, často spojené s počítačem, který přímou ukazuje náležité hodnoty. Kvalitní automechanik a specialista dokáže podle těchto hodnot určit, co vlastně vašemu miláčkovi na čtyřech kolech chybí nebo najít správné možnosti jak auto vylepšit. Nejprve je provedena takzvaná diagnostika, podobně jako u lékaře, kdy se zjišťuje stav a provozní podmínky, následně již se přistoupí k samotným úpravám. Ty se nazývají chiptuning.

Pro lepší vlastnosti motoru

Chiptuning je změnou dat v tabulkách řídící jednotky motoru a pomáhá především k zlepšení vlastností motoru. U elektronicky řízených soustav dnešní doby se tedy jedná v podstatě o nezbytnost. Tento typ tuningu vám může provést samotný výrobce automobilu, ale existují samozřejmě i specializované firmy. Ani v našich luzích a hájích se již nejedná zdaleka o neznámou metodu, jak zdokonalit vozidlo jakékoliv značky. A jakých vylepšení lze dosáhnout?

·         Lepší předstih

·         Lepší plnění válců

·         Zvýšení výkonu motoru

·         Regulace tlaku u zážehových motorů

·         Vyladění předstihu

·         Nižší spotřeba

·         Delší životnost motorů

Vylepšení pro jakoukoliv značku vozu

Profesionální chiptuning je možný nejen u těch nejmodernějších automobilů, ale také u některých starších modelů, které mají elektronickou soustavu. Nechte si zlepšit celkovou kondici vozu jakékoliv značky, k dispozici jsou firmy zajišťující třeba chiptuning VW, české klasiky vozu škoda, nebo také některých luxusnějších značek.

Hlavní činností chiptuningu je programování:

·         Řídících jednotek

·         Zapalování

·         Dálkového ovládání a bezpečnostních prvků

·         Přístrojových panelů

·         Zjištění čísla imobilizéru

Buďte moderní a prohánějte se po silnicích v nablýskané káře, která se navíc může pyšnit velice výkonným motorem, který šlape jako pověstné švýcarské hodinky.