Moderní tonery

11.12.2013 11:14

Autor: Martin Doležel

 

Tonery do tiskáren staršího typu byly aplikovány přímo nasypáním do zásobníku, což bylo poněkud nepohodlné a mnohdy také nečisté. Dnes již naštěstí využíváme nové tonery, které jsou vyráběny na bázi polymerů. Dříve byl hlavním materiálem výroby těchto prášků uhlík. Také už nemusíte nikde nic sypat, médium je uzavřeno ve speciálních kazetách, které se zasunou přímo do přístroje a tak nehrozí ušpinění. Existují nejrůznější tvary a velikosti kazet, ty se vždy hodí k danému typu tiskárny, některé mohou být unifikované a vhodné do více typů tiskových zařízení.

Levné tonery nejsou ničím výjimečným

Kvalitní a přitom levné tonery do tiskáren nejsou na trhu s kancelářskými produkty žádnou výjimkou a pokud si dáte trochu té práce s porovnáváním, můžete poměrně rychle narazit na kvalitního dodavatele. Například navštivte oblíbené stránky Moje tonery.cz, kde dostanete tyto produkty za velmi výhodných podmínek, včetně dopravy zdarma. Dejte si tu práci se srovnáním cen, ale dávejte přitom pozor na to, aby byl snadno dohledatelný původ. Raději se vyhněte inkoustům od pochybného výrobce, může se stát, že kazeta se nebude hodit do vašeho modelu tiskárny. Majitelé větších firem mnohdy nakupují náplně ve větším množství, zde je potřeba být dvojnásob opatrný.

Ekologický tisk

Kvalitní tonery do tiskáren dnešní doby jsou ekologické a pro přírodu snadno odbouratelné, takže se nejedná o nebezpečný odpad, jak by se mohlo zdát. Je tak možné tyto výrobky odvézt na klasickou skládku, případně spálit, ani vznikající emise nejsou nikterak nebezpečné. Moderní tonery do laserových tiskáren jsou rovněž recyklovatelné, což ocení i ti největší fandové ekologického přístupu. Tonerové cartridge se vyrábí z ropy, což je přírodní zdroj o jehož potřebě a globálním úbytku se ani nemusíme zmiňovat. A také proto recyklujte i vy a neplýtvejte drahocenými materiály, které se dají obnovovat a mohou nově sloužit uživatelům.

 

Autor: Martin Doležel