Komiks ve vile Vyvolených

05.10.2013 17:36

Autor: Martin Doležel

 

Komiksoví hrdinové ve vile Vyvolených

Podobně, jako se v jedné z dřívějších reality show vyskytl Shrek, tak i ve vile Vyvolených se zdá, že se pohybují komiksáci. Thomas připomíná Hulka, který v sobě dusí své zlo a naštvanost a je jen otázkou času, kdy tento vulkán vybuchne. Musí se však držet zpátky, protože má podmínku ve vile a venku na tom není o moc lépe a výhra je pro něj, podobně jakou u dalších soutěžících asi jedinou možností, jak se ze své mizérie dostat.  K jeho již tak špatné náladě ani trochu nepřispělo vyloučení Zdeničky, srdíčka našeho nevinného, které bylo, nebojím se říci, zasloužené.

Plastic Woomen a Hulk rozděleni

A právě Zdenička je, nebo spíše byla dalším adeptem na akčního hrdinu s nadlidskými schopnostmi a s Thomasem tvořila vskutku skvělý pár, než došlo k jejich nešťastnému odloučení. Mohli bychom ji nazvat třeba Plastic Woomen, neboť výčet jejích umělostí je vskutku obdivuhodný. V duelu se pokusila moderátorka Tereza jmenovat všechny náhražky, které Zdenku dělají lepší a dokonalejší, a přesto, že jmenovala poprsí, vlasy, zuby, ústa a uši, nebylo to dostačující, jak i plastická žena naznačila. Ovšem sama pak v následující reakci ostře odmítla pravdivě všechny své zvláštnosti jmenovat. Kdoví, možná už ani sama neví.

Zezelená Tomáš?

Jisté je, že Thomasova, tedy Hulkova špatná nálada a nelibost vůči ostatním obyvatelům vily Vyvolených, se mu nepodaří udržet dlouho pod pokličkou. A vůbec k tomu nepřispějí další postavy, které se kolem něj v této soutěži pohybují a také působí mnohdy až bizarně. Takový Vladko, kdyby si nasadil masku, vypadá jako Zoro mstitel, Romana je zase superhrdinkou, která nikdy nezavře pusu a svým ostrovtipem by udolala lecjakého zlosyna ohrožujícího zemi. Láďa, to je typický skrytý Spiderman, studentík, kterého pokousala nějaká havěť, ovšem ve vile asi nemá dostatek prostoru pro své kousky.

Komiks ve vile pokračuje

Možná i u dalších členů vily Vyvolený by se daly vypozorovat náznaky pro zvláštní schopnosti, jisté je však jedno, že letošní obsazení je vskutku originální a pro diváky nesmírně zajímavé. Jak se vyvine situace s Hulkem, kterého opustila Plastic Woomen? Dojde k souboji mezi Zorem a zeleným hrdinou Thomasem? Nechme se překvapit a prožívejme další neuvěřitelná dobrodružství s našimi hrdiny ve vile.

 

Autor: Martin Doležel