Jak dosáhnout hebkých rukou

02.02.2014 18:56

Autor: Martina Richterová

 

Každá žena chce dobře vypadat, hezky se oblékat, nosit slušivý účes a pečuje o svou vizáž. Jenže mnoho žen často zapomíná na péči o ruce. Ačkoliv ruce nejsou na první pohled až tak důležité, opak je pravdou. Nezapomínejme, že rukama gestikulujeme, ruce si podáváme při pozdravu, zkrátka jsou velmi důležitou součástí naší osobnosti. Jak o ně nejlépe pečovat, abychom se za ně nemuseli stydět?

Hydratace je velmi důležitá

Suchá a popraskaná kůže vůbec nevypadá dobře, kromě estetické stránky jde také o to, že ruce bolí a vy se cítíte nepříjemně. Základem péče je tedy vybrat vhodný hydratační krém a pravidelně jej používat. K rukám byste měla přistupovat stejně, jako ke svojí pleti a zásobovat ji krémem alespoň 2 krát denně. Nejlépe ráno a večer před spaním.

Ruce mají jednu velkou nevýhodu, jsou oproti ostatní pokožce mnohem více namáhané, vystavované zimě nebo naopak sluníčku, často je myjeme a bývají velmi často vysušené. Proto se doporučuje nosit u sebe neustále krémy, zejména pokud máte extrémně suchou pokožku a několikrát denně jim dopřát pořádnou porci hydratace.

Skvělý tip!

Už jste slyšela o takzvaných hydratačních rukavicích? Jsou opravdu úžasné, dají se koupit ve kterékoliv drogerii a mají naprosto jedinečné výsledky. Rukavice se používají zásadně na noc, kdy vaší kůži dokonale promastí a ráno budou krásně jemné a hebké.

Pokud ovšem nechcete utrácet za hydratační rukavice, můžete si je sama vyrobit. Stačí použít ty, které máte doma, ale pozor, pouze bavlněné, aby kůže dostatečně dýchala. Namažte si ruce silnou vrstvou krému a nechte působit přes noc, efekt bude úplně stejný.

Pravidelné mytí rukou je základ

Ruce jsou nejvíce náchylné na onemocnění plísní nebo mykózy. Díky neustálému sahání na všechny možné předměty se na nich usazují viry a bakterie a přes ruce se rychle šíří. Myjte si je tedy velmi často. Nejlepším řešením je u sebe nosit antibakteriální přípravky, které lze koupit v každé drogerii nebo lékárně. Nevysušují tolik pokožku jako horká voda a mýdlo. Zároveň je hned natřete krémem a vaše ruce budou krásně heboučké.

Přírodní péče

Svým suchým rukám můžete dopřát také speciální masky, které si sama vyrobíte. Naprosto úžasně funguje zábal z medu a olivového oleje. Stačí pouze smíchat lžíci medu a lžíci oleje, promíchat, nanést na hřbet ruky, navléci si bavlněné rukavice a nechat působit celou noc. Výsledkem budete naprosto fascinována.

Věnujte dostatečnou péči také svým rukou, zaslouží si to. Není potřeba kupovat drahé krémy nebo trávit dlouho hodiny v manikérských salónech. Stačí využít domácích prostředků a brzy poznáte, že mít hebké a pěstěné ruce není zase taková dřina. 

Autor: Martina Richterová