Františkovy Lázně

26.03.2014 18:09

Autor: Martina Richterová

 

Františkovy Lázně patří k nejkrásnějším českým lázním vůbec. Nachází se v západní části České republiky při hranici s Německem. Jedná se o jedinečné místo, kde můžete spojit rekreační a ozdravný pobyt s aktivní dovolenou, protkanou různými společenskými událostmi.

Střípky z historie

Nedaleko města Cheb nechal založit první slatinné lázně na světě rakouský císař František I. v roce 1793. Právě odtud pochází i název lázní, které nesou jméno na jeho počest. Během necelých 200 let se z malé vesničky stalo významné lázeňské středisko. Velmi účinná lázeňská léčba, která se zaměřovala především na gynekologická onemocnění a léčbu neplodnosti, z nich udělala jedny z nejnavštěvovanějších lázní v Evropě. Kromě léčebných účinků lázně vábí malebnou přírodou a jedinečným historickým rázem.

S rozvojem lázeňství šel kupředu také rozvoj celého města. Postupně zde rostly lázeňské hotely, kolonády, pavilony pramenů a altánů a celou oblast obklopily anglické parky. Tento jedinečný architektonický skvost byl v roce 1992 vyhlášen městskou památkovou rezervací.

Františkovy Lázně v současnosti

Dnes jsou Františkovy Lázně nejvyhledávanějším místem pro lázeňské pobyty v ČR. Ve městě a jeho okolí můžete využít celou řadu turistických tras a cyklostezek, vykoupat se v aqvaparku nebo se projet vláčkem. Nejen Františkovy Lázně, ale také jejich okolí je neobyčejně bohaté na památky a přírodní krásy, kterých zde najdete více než dost.

Léčivé zdroje

Jedinečné františkolázeňské přírodní léčivé zdroje jsou hlavním pilířem celých Františkových Lázní a jejich tradice.

Nachází se zde až 20 minerálních pramenů, které lze využít k pitným kúrám, k inhalaci či koupelím. Velmi účinné jsou slatinné koupele a zábaly, které obsahují vysoký podíl rozpustných minerálních látek a huminové kyseliny. Své nenahraditelné zastoupení má také přírodní léčivý plyn.

Návštěva Františkových lázní, to je jedinečné spojení zdraví, poznání, sportu a zábavy. Jakmile sem jednou zavítáte, budete se vždy rádi vracet.