Čokoláda, láska na celý život

10.01.2014 11:31

Autor: Martina Richterová

Když se vysloví slovo čokoláda, každý si představí tu úžasnou chuť, která se rozplývá na jazyku. Na druhou stranu také to množství kalorií, které do sebe s jedním soustem dostaneme. Nikdy se jí nemůžeme nabažit a chceme stále víc. Čokoládu milují děti, dospělí i staří lidé. Málokdo jí odolá. Jak vlastně vznikla tahle úžasná pochutina?

Střípky z historie čokolády

Pokud bychom chtěli podrobně řešit historii čokolády, museli bychom sáhnout hodně hluboko do minulosti. První zmínky o čokoládě jsou staré již více než 3 tisíce let. V té době již Indiáni pěstovali kakaovníky v deštných pralesích Mexika.

Do Evropy se kakaové boby dostaly až mnohem později. Jedna z prvních zmínek o čokoládě se objevila už v roce 1674 v Londýně, místní lidé ji mohli ochutnat v podobě čokoládových dortíků a rohlíčků.

První tabulka čokolády přišla v roce 1847 a trvalo ještě dalších pár let, než si našla své místo na slunci. Nicméně čokoláda si brzy našla mnoho příznivců. Zejména po tom, kdy se její výroby ujali mistři ve Švýcarsku, vše šlo jako po másle. Postupně přichází na svět známá značka Toblerone a velmi oblíbené tyčinky Mars. Za pár let se zrodí Kit Kat, úspěšnosti kakaové lahůdky už nestojí nic v cestě a začíná dobývat celý svět.

Počátkem 20. století si lidé pochutnávají na vynikajících pralinkách. Význam kakaa stále roste. V současné době si už život bez čokolády neumíme vůbec představit. Mohlo by se zdát, že ji považujeme za běžnou pochutinu, což ovšem není tak úplně pravda. Čokoláda pro nás stále představuje něco exkluzivního, jedinečného. Možná je to tím, že je tak chutná, ale také proto, že ji považujeme za chuťovku, kterou si dáváme za odměnu nebo jako dárek lidem, které máme rádi.

Výroba čokolády

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak čokoláda vlastně vzniká? Co všechno je důležité při její výrobě? Odhalme tajemství, které v sobě ukrývá.

Za zrodem čokolády stojí kakaovník, tento strom se nachází v tropických oblastech a je velmi náročný na pěstování. Celoročně potřebuje stálou teplotu kolem 20 stupňů celsia a také vlhkost kolem 70 %. Plantáže byly postupně zakládány v každém tropickém pásmu na světě.

Kakaové boby se nejprve musí vyčistit, upražit a zbavit slupek. Tím se připraví drť, která se mele a tím vzniká postupně kakaová hmota. Ta se smíchá s cukrem a sušeným mlékem a pomalu se z ní stává čokoládová hmota. Vypadá asi jako cihlářská hlína. Aby se zjemnila, musí se válcovat. Tím se postupně mění na sypkou hmotu. Poté přichází proces, kterému se říká konšování. Znamená to, že se míchá nad 60 stupňů, zde záleží, zda je čokoláda hořká nebo mléčná. Konšuje 12 až 48 hodin, dále se přidává další kakaové máslo a emulgátor. Následuje temperance, což je řízená krystalizace kakaového másla. Nalévá se do forem a chladí se v tunelech.

Technologie samozřejmě ještě pokračuje dále. Vidíte, že výroba čokolády není vůbec snadná a jedná se o poměrně složitý proces, než se v konečné podobě dostane k vám na stůl.

Čokoládou ke zdraví i kráse

Čokoláda nám chutná, ale stále si připomínáme, že se po ní tloustne. Pokud ji budete konzumovat s rozumem, nemusíte se o svou postavu vůbec obávat. Zlepšuje náladu a posiluje pozitivní mysl. Je to díky endorfinům, což jsou vlastně hormony štěstí, které se při mlsání odplavují a my se tak cítíme spokojenější.

Pokud si koupíte kvalitní hořkou čokoládu, která obsahuje vysoký podíl kakaových bobů, pak se kalorií vůbec nemusíte obávat. Jeden dánský výzkum dokonce přišel s teorií, že pomáhá při redukční dietě. Blahodárně působí na naše zdraví, tlumí bolesti, bystří smysly a posiluje žaludek.

Čokoláda ovšem není jen jídlo, v současné době má velmi rozmanité využití také v kosmetice. Ženy milují čokoládové zábaly nebo masáže, při kterých je jim kakaový mls nanášen na tělo. Čokoládový zábal je vynikající způsob, jak bojovat proti celulitidě, vyhlazuje a zkrášluje pokožku, která bude jemná ještě celé týdny potom.

Další způsob, jak využít čokoládu, je pleťová maska. Ta pleť šetrně čistí a zbavuje škodlivých látek, zabraňuje předčasnému stárnutí. Obsahuje minerály a vitamíny, které jsou velice prospěšné pro naši pokožku.

Láska na první pohled

Čokoláda nejenže lahodí naším chuťovým buňkám, ale také naší kráse. Jen málokdo odolá této lahodné pochutině, která se tak úžasně rozplývá na jazyku. Čokoláda umí hotové zázraky. Je to láska na první pohled a na celý život.

Autor: Martina Richterová