Co s řídkými vlasy?

05.02.2014 13:07

Autor: Martin Doležel

 

Řídké vlasy jsou problém nejen pro muže, ale také pro něžné pohlaví. Naštěstí ale existují některá preventivní opatření, nebo dokonce přípravky, které dokážou pomoci. Ovšem pozor, pokud se jedná o geneticky zděděnou prostovlasost, těžko budete hledat pomoc v podobě medikamentů. A pokud takové najdete, jedná se s naprostou jistotou o placebo a balamucení zákazníka. U genetické predispozice můžete dosáhnout snad jen zpomalení celého procesu a to s pomocí správné životosprávy. Vyhýbejte se kouření, pití alkoholu a pohybu v nezdravém prostředí. Sportujte a hodně odpočívejte, ani stres vám na vlasovém porostu nepřídá.

Další možností je transplantace vlasů, což je poněkud násilný a drahý zásah, který se nemusí vždy setkat s úspěchem. Zapomenout nelze ani na různé náhražky v podobě paruk, příčesků nebo zahuštění. Paruky a zahušťovače jsou dnes vyráběny většinou z pravých vlasů.

Padání v důsledku nemoci

Poněkud jinak je to v případě onemocnění, které způsobuje padání vlasů. Jedná se především o tyto neduhy:

·         Nemoci štítné žlázy

·         Nadměrné pocení

·         Zánětlivá onemocnění

·         Reakce po chemoterapii

Zde můžeme dosáhnout jisté nápravy a svoje chybějící vlasy doplnit nebo dokonce obnovit růst. Poslouží k tomu nejrůznější medikamenty. Možná jste již slyšeli o přípravcích Toppik, které jsou prověřeny zákazníky a rozhodně se o placebo nejedná. Kupříkladu vlasový zahušťovače této značky dokonale napodobuje pravý vlas s využitím přirozeného stavebního vlasového materiálu, keratinu.

Čeho se vyvarovat?

Vyhněte se stresu, únavě a také častým nemocem, zajistěte lepší imunitu svého organismu, také to je cesta. Znamená to samozřejmě vyváženou dodávku vitamínů, dostatek kyslíku pro vlasy, minerály a v neposlední řadě také dostatečný spánek a odpočinek.

Pozor na nadměrné pocení, které je způsobeno nošením pokrývek hlavy. Vlasy musí také dýchat a je dokázané, že právě nedostatek vzduchu a soli obsažené v potu urychlují mizení vlasového porostu.

 

Autor: Martin Doležel