Bojnice, lákavá destinace nejen pro české turisty

08.11.2013 12:36

Autor: Martin Doležel

Bojnice jsou malebným městečkem na Slovensku, konkrétněji v oblasti Horní Nitry. Známé jsou především svým hradem z 11. století, který se pyšně tyčí nad krajinou a dohlíží na množství turistů, kteří sem rádi směřují. A nejsou to jen turisté z Čech a Slovenska, ale také Němci, Rusové, Poláci, Rakušané a další. Jednoduše zde potkáte milovníky přírody a historie z celého světa. Pikantností je také první zoologická zahrada na Slovensku, kterou můžete navštívit právě v této lokalitě.

A kde se ubytovat?

Možností ubytování v Bojnicích je naštěstí dostatek, a tak si na své přijdou i ti nejnáročnější milovníci pohodlí. Zcela jistě byste měli vzít v úvahu nově rekonstruovaný penzion Bojnice Hujer, kde na vás dýchne příjemná rustikální atmosféra a k dispozici je moderní vybavení se vším všudy. Lahodná krmě a dostatek pití, včetně kvalitního českého piva pro vás budou jistě pádnými argumenty.

Samotné pokoje jsou vybaveny masivními postelemi a nábytkem, vařit můžete bez potíží v kuchyňce, nechybí ani nezbytná toaleta a sprchový kout. Pro milovníky médií a večerních zábav je připraveno připojení Wifi a LCD televize s kvalitním obrazem.

Vyžití v Bojnicích

Dovolená Bojnice, to je také dostatek příležitostí pro nadšené sportovce a rovněž pro seniory, kteří hledají nové lázeňské metody. Zdejší termální prameny patří k vyhlášeným. Koupání v nich dodá vašemu tělu příjemnou svěžest a pak můžete třeba rovnou zamířit na nedaleké kurty či golfové hřiště, sportovat a upevňovat ještě více své zdraví. Také nezbytná jízda na koni pro děti i pro dospělé nechybí, penzióny bojnice přináší mnoho možností na tu nejlepší rekreaci.

 

Autor: Martin Doležel